Sauny na míru

Sauny na míru - dokonalost v každém detailu! Sauny na míru jsou luxusní wellness zařízení, které jsou navrženy a vyrobeny přesně podle vašich představ a potřeb. Představte si, že můžete mít saunu, která se dokonale hodí do designu vašeho domova a splňuje všechny vaše požadavky. To je skutečný luxus, který si zasloužíte.

Proč si vybrat saunu na míru? Sauny na míru nabízejí řadu výhod. Kromě toho, že poskytují skvělý způsob, jak se uvolnit a zbavit se stresu, také vám umožňují mít saunu, která je přesně taková, jakou jste si vždy představovali. Pravidelné saunování může pomoci detoxikovat tělo, zlepšit krevní oběh a posílit imunitní systém. Navíc, saunování může také pomoci zlepšit kvalitu spánku a podporovat zdravou pokožku.

Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti saun na míru? V poslední době se stále více lidí rozhoduje pro atypické sauny, které se odlišují svým jedinečným designem a funkcemi. Ať už preferujete minimalistický skandinávský styl nebo luxusní orientální design, naše široká nabídka produktů splní vaše přání a potřeby. 

V naší nabídce atypických saun na míru najdete:


Domácí finská sauna na míru

Finská sauna je klasickým typem sauny, který je oblíbený po celém světě. Je charakterizována vysokou teplotou, která se pohybuje mezi 80 až 100 stupni Celsia, a nízkou vlhkostí, obvykle mezi 10 až 20 procenty. Vnitřek finské sauny je jednoduchý a funkční, často s dřevěnými lavicemi pro sezení nebo ležení. Srdcem sauny je kamenná pec, do které se přidávají kameny. Tyto kameny se nahřejí a udržují teplotu v sauně. Pro zvýšení vlhkosti a intenzity tepla se na horké kameny lze nalít voda.  

Nedílnou součástí našeho programu jsou také saunové kabiny vyráběné tak, aby vnější stěny korespondovaly se stávajícím interiérem zákazníka. Vnější obklad je vyráběn z palubek nebo velkoplošným obkladem rozličných dekorů a barev výhradně dle požadavků zákazníka. Stejně tak vnitřní vybavení dodáváme dle přání.

Samozřejmostí je výroba a montáž vestavných saunových kabin do jakýchkoliv prostor včetně podkrovních a zešikmených. Výběr materiálu a dispoziční řešení sauny se odvíjí od požadavku zákazníka.

Specifikace dodávky atypické sauny

 • rozšířená řada atypických saun sestavovaná na základě požadavků a přání zákazníka
 • vnější výška až 3 m
 • vnější i vnitřní obložení dle výběru z palubek o síle 14 – 16 mm
 • materiál: severský smrk, thermosmrk, thermosmrk kartáčovaný, topol, osika, olše, thermoborovice, thermoosika, thermoolše, thermoolše kartáčovaná, hemlock nebo cedr
 • lavice a opěrky dle výběru z osiky, lípy, topolu, africké vrby abachi či thermomateriálů
 • dveře celoskleněné kalené bronze, čiré, panty hliníkové či nerezové, různé druhy madel (dřevěné svislé, podélné, kulička, zvenku nerezové, atd.)
 • možnost proskleného dílu či celoprosklené stěny v rámovém i bezrámovém provedení
 • různé typy světel a stínítek, možnost instalace hvězdného nebe, podsvícení lavic a opěrek LED pásky, optickými vlákny, atd.
 • podlahový rošt, kryt kamen
 • desítky typů topidel od výrobců Harvia, Sawo, Tyllo a EOS – výkon vždy zvolen dle velikosti a typu saunové kabiny
 • různé typy externího digitálního ovládání s možností časování
 • ozvučení sauny, solný program, atd.

V případě zájmu nás, prosím, neváhejte kontaktovat. Rádi Vám připravíme kompletní cenovou a technickou nabídku dle Vašich individuálních požadavků.Veřejné (komerční) sauny

Veřejné sauny nebo komerční sauny jsou sauny, které jsou určeny pro širokou veřejnost a nacházejí se v různých zařízeních, jako jsou wellness centra, hotely, sportovní kluby, lázně nebo aquaparky.
Tyto sauny mají obvykle větší kapacitu, vyšší provoz a vyšší nároky na údržbu a hygienu. Veřejné sauny mohou být finské, infrasauny nebo kombinované. Komerční sauny nabízejí možnost relaxace, zlepšení zdraví a společenského kontaktu s ostatními návštěvníky. Veřejná (komerční) saunová kabina je konstruována s větším důrazem na bezpečnost saunujících se osoby, tzn že prostor saunové kabiny je koncipován prostorněji , s důrazem na vetší komfort pro saunující, zejména z důvodu častější výměny návštěvníků a jejich střídání.
Rozdíl mezi veřejnými saunami a privátními domácími saunami je tedy hlavně v tom, kdo je využívá, kde se nacházejí, jak velké jsou, jak často se používají, jak se udržují a jaké mají výhody a nevýhody.

Další ukázky jsou ve společné fotogaleriiInfrasauna na míru - infrakabiny

Infrasauny jsou určeny pro uživatele, kterým zejména ze zdravotních důvodů nevyhovuje klasické saunování.

Princip infrasauny spočívá v prohřívání lidského těla pomocí přenosu tepla infrazářením. Při této formě saunování se ohřívá nejen povrch těla, ale teplo proniká i do hloubky tkání, a k prohřátí tak dochází již při nižších teplotách (55 ºC).

Ze zdravotního hlediska je pobyt v infrakabině téměř stejně přínosný jako v klasické sauně:

 • podporuje krevní oběh
 • posiluje kardiovaskulární systém
 • odstraňuje bolesti
 • ulevuje svalům a ztuhlosti kloubů
 • odstraňuje z těla toxiny a minerální odpad
 • zotavuje pokožku
 • zlepšuje imunitní systém,
 • omezuje únavu a stres

Díky těmto přínosům si infrakabiny našly uplatnění i tam, kde by se o klasické sauně nedalo uvažovat (speciální rehabilitační centra, zdravotnická zařízení).

Do infrakabin instalujeme především širokospektrální halogenové infrazářiče VITAE s možností regulace, se kterými máme dlouhodobé zkušenosti. Alternativně pak keramické případně velkoplošné IRC panely

Kromě standardních rozměrů 105,125 145,165,185,205 cm (š) x 115 cm (h) x 200 cm (v) vyrábíme i infrasaunové kabiny nestandardních a atypických tvarů a vestavebKombinované sauny na míru

Kombinovanými saunami se rozumí buď kombinace klasické suché finské sauny s infrasaunou nebo kombinace suché finské sauny s tzv. biosaunou (topidlem s výparníkem).

Suchá finská sauna + infrasauna – jedná se o suchou finskou saunu, která je dále opatřena potřebným množstvím infrazářičů. Chod sauny je řízen duální externí ovládací jednotkou, která zamezuje současnému spuštění obou programů.

Kombinovaná suchá sauna s biosaunou – nejedná se o klasickou parní lázeň, ale o finskou saunu s kombinovaným topidlem s parním generátorem. Ten je schopen vyvíjet určité množství páry, nikoliv však stejné množství, na které jsme zvyklí v parní lázni. Ke kombi topidlům je možno nainstalovat automatické dopouštění vody z vodovodního řadu (doporučujeme úpravnu vody).
Přidáním vonných esencí lze rozšířit funkčnost sauny i o esenciální (bylinnou) saunu. Chod sauny rovněž kontroluje externí ovládací jednotka, která umožňuje současné spuštění suché sauny a parního výparníku, kde lze nastavit teplota a % vlhkosti.

Úplně specifickou kombinovanou saunou je tzv. 3v1 kombinace: finská sauna + infrasauna +biosauna

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu