Modulové sendvičové sauny

Jedná se o nejrozšířenější systém výstavby nejen saun, ale dalších dřevěných objektů (RD domů, zahradních chatek, altánů, garáží apod.).

Sendvičová konstrukce tvoří kompletní stěnu, která obsahuje nosné dřevěné hranoly, izolaci, parozábranu, v případě venkovních saun také jednostrannou difúzní fólii, vnitřní a venkovní obklad a přípravu pro skrytou elektroinstalaci. Tento systém je daleko flexibilnější na výrobu i montáž, která umožňuje kombinovat různé tloušťky stěn, obkladových materiálů a instalaci různých doplňků jako jsou skleněné prvky, solné cihly, dekorativní prvky stěn, skryté osvětlení, případně takřka jakékoliv specifické provedení interiéru (tzn. lavic, opěrek, stěn). 

Nedochází k deformacím a prasklinám ve stěnách při sesychání tak, jako u saun z masívu. Sauny se vyrábí a jsou sestaveny z jednotlivých segmentů, které se sestaví do finální podoby již ve výrobně a poté se v rozloženém stavu převezou k zákazníkovi, kde se finálně zkompletují a dokončí.

U venkovních saun se na místě dokončí oplechováním a svodem vody, případně venkovním nátěrem.

Realizace sendvičových objektů je časově méně náročná pro výrobce i zákazníka, jelikož samotná montáž na místě určení je rychlejší než sestavování jednotlivých dílců masivních objektů.

A v neposlední řadě tento systém umožňuje modulové rozšiřování (zvětšování) stávajícího objektu o další prostory.  

Zástupci segmentu modulových sendvičových saun