Parní lázně keramické

Naše firma je dlouholetým dodavatelem parních saun pro tzv. suché i mokré lázně. Velká zkušenost s realizací mnoha projektů je naší velkou výhodou a pro Vás jako zákazníky je známkou, že si dokážeme poradit se všemi situacemi

Zajistíme pro Vás např.:

 • kompletní realizaci lázní podle projektu
 • dodávku technologií pro provoz suchých i mokrých lázní
 • instalace technologií
 • návrh řešení lázní podle situačního plánku a jeho nacenění

Suché lázně se dělí na:

 • Tepidarium
 • Laconium
 • Bylinná lázeň
 • Mořské klima

Tepidárium  - ve starověkých lázních se tepidáriem nazývala vyhřátá místnost umístěná mezi chladnou a horkou koupelí. Jemné sálavé teplo Vás příjemně uvolní a připraví na další procedury.

Tyto regenerační lázně jsou provozovány s teplotou 36 – 38°C a s vlhkostí 27 % až 70 %. Tepidária využívají sálavého tepla, které přechází do těla ze sedacích ploch a stěn. Sálavé teplo je doplněno o teplo přiváděné do prostoru lázně ohřátým vzduchem.

Postupným zahříváním na příjemnou teplotu dochází k pocení, které zabezpečuje vylučování toxínů a jiných škodlivých látek z těla. Příjemné teplo společně s optimální vlhkostí a uvolňujícím aroma je ideální pro pravou relaxaci. Tepidárium je vhodné pro prohřátí vašeho těla na začátek saunování.

Teplota i vlhkost jsou v tepidáriu udržovány automaticky. Velkou výhodou tepidária je zvláště jemné posilování imunitního systému a také to, že čas strávený v tepidáriu je téměř neomezený.

Laconium má svůj původ v tradičních římských lázních. Suché a teplé laconium sloužilo především k uvolnění svalů a celkové relaxaci, Stejně jako u klasické sauny dochází k vylučování škodlivých látek, nižší teploty jsou vhodné i pro osoby, které nemohou využívat služeb klasického sanování. Vhodná je rovněž pro osoby s vysokým krevním tlakem a kardiovaskulárními onemocněními. 

Bylinná lázeň (inhalace) je typem prohřívárny, která využívá účinného spojení nízké vlhkosti, tepla a bylinných esencí. Do prostoru lázně je v pravidelných intervalech vstřikován vonný aerosol. Z bylinné lázně budete odcházet odpočatí, příjemně naladěni, bude se Vám lépe dýchat a Vaše pokožka bude napnutá a příjemná na dotek. 

Mořské klima je vynikající způsob léčby a prevence onemocnění dýchacích cest, kožních onemocnění i vyčerpanosti a únavy. Technologie lze dodat jak do suchých tak i mokrých lázní – velmi často se tak stává součástí tepidária či římské lázně. Vzduch v lázni je přesycen částečkami soli a je silně ionizován. Evokuje nám tak pocit pobytu u moře. 


Mokré lázně se dělí na:

 • Caldárium
 • Římské lázně
 • Parní solná lázeň
 • Parní aroma lázeň

Caldárium patří mezi mokré prohřívány, vlhkost se zde pohybuje kolem 100%, teplota však nepřesahuje cca 45°C. Z tohoto důvodu je vhodné i pro návštěvníky, kteří nesnášejí příliš vysoké teploty v klasické sauně či parní lázni. Příznivé klima zlepšuje oběhový systém, čistí pokožku a uvolňuje dýchací cesty. 

Obdobně jako u Caldária nedosahují v Římské lázni teploty více než 50°C, vlhkost se pohybuje okolo 100%. Pobyt zde odbourává stres, únavu a napětí, je potěšením pro tělo i ducha. Příznivě působí na dýchací cesty, pokožku a svaly. 

Parní solná lázeň je ideálním doplněním lázeňských komplexů se zaměřením na celkovou péči o tělo. Mořské aerosoly, vlhký vzduch a teploty do 45°C působí blahodárně na celou řadu zdravotních obtíží, jako jsou onemocnění dýchacích cest, kloubních a revmatických potížích, problémy s pokožkou, atd. 

Obdobně jako u Římské lázně nepřesahují teploty v aroma parní lázni 45°C, vlhkost se zde pohybuje okolo 100%. Do prostoru lázně jsou navíc dávkovačem vháněny vonné esence, které mají podle svého zaměření blahodárný vliv na lidský organismus.