Kneippova lázeň

Kneippova lázeň je otužovací vodoléčebná procedura, kterou můžete najít nejen v lázních, ale i ve většině wellness hotelů. Tato procedura spočívá v jednoduchém střídání ohřívání a ochlazování dolních končetin, což může pomoci při řadě zdravotních obtíží. Kneippova lázeň je tvořena zpravidla 2 chodníčky či nádržkami s teplou a chladnou vodou. Dno nádrží či chodníčků může být pokryto oblázky, které při chůzi stimulují a masírují plosku nohy. Chladná voda by měla mít maximálně 15 °C, teplá je zpravidla vyhřátá na 40 °C.

Doporučená doba trvání procedury v Kneippově lázni je kolem 1 minuty na jeden cyklus. Tento cyklus by měl být v poměru 60 sekund : 15 sekund, a měl by se opakovat 4 - 7x. Cyklus by měl být zakončen přešlapováním ve studené vodě, poté následuje otření nohou dosucha. 

Kneippův chodník je speciálně upravený bazének nebo potůček s oblázky. Zpravidla se skládá ze dvou nádrží: jedna s teplou vodou a druhá se studenou. Dno těchto nádrží je pokryto oblázky, které při chůzi masírují chodidla. Studená voda by měla mít 10 °C a teplá 40 °C. Pro zintenzivnění procedury jsou na dně chodníků často oblázky nebo masážní výstupy. Důležité je končit ve studené vodě.

Naše firma je dlouholetým dodavatelem vybavení pro Kneippovu lázeň i Kneipppův chodník. Velká zkušenost s realizací mnoha projektů je naší velkou výhodou a pro Vás jako zákazníky je známkou, že si dokážeme poradit se všemi situacemi

Zajistíme pro Vás např.:

  • kompletní realizaci Kneippovy lázně podle projektu
  • dodávku technologií pro provoz Kneippovy lázně i Kneippova chodníku
  • instalace technologií
  • návrh řešení lázní podle situačního plánku a jeho nacenění

Ukázky z našich realizací Kneippovy lázně a Kneippova chodníku

.